Triky s prihlasovaním v registri
Ak sa Vám sa zobrazuje pri spustení Windowsu pri prihlasovaní kto bol naposledy prihlásený, inak povedané políčko kde sa zadáva Login (Meno užívateľa) ostalo vyplnené?
Aj takáto vec sa dá riešiť cez register.
KROK 1 - Spusti Regedit
KROK 2 - Dostaň sa na adresár:
HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE ->Microsoft -> Windows-> CurrentVersion -> policies -> system
KROK 3 - Vytvor novú DWORD hodnotu "DontDisplayLastUserName" s hodnotou "1".
Po reštarte by malo fugnovať.
Ak vás už prestáva baviť že ked spustíte svoj Windows, pýta, aby ste zadali meno užívatela a heslo, prípadne iba klikli na ikonu k prihláseniu, tak takéto niečo sa takysto rieši cez register.
KROK 1 - Spusti Regedit
KROK 2 - Preklikaj sa až na adresu:
HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Microsoft -> Windows NT -> CurrentVersion -> Winlogon
KROK 3 - Do položky "DefaultUserName" zapíšte užívateľské meno.
KROK 4 - Do položky "DefaultPassword" zapíšte heslo. A ak tá položka neexistuje tak vytvorte novú "Textovu hodnotu" (Klikni pravým tlačítkom na myši -> NEW / NOVE -> STRING / Textová hodnota ).
KROK 5 - Do položky "AutoAdminLogon" zapíšte "1" (true) alebo "0" (false). To znamená že ked tam zapíšete "1" tak to automatícké prihlasovanie bude, true, aktívne. Ak nieje vytvorený tak zase vytvoríme novú "Textovú hodnotu".
KROK 6 - Ak sme toto všetko spravili, malo by nám to fungovať už po nasledovnom reštartovaní pocčítača.